STAR EGE RAFİNERİ PROJESİ – KAMP KONAKLAMA, YEMEK VE PERSONEL TAŞIMA

İşveren TSGI MÜHENDİSLİK İNŞAAT LİMİTED ŞİRKETİ
İşveren Adresi Star Rafinerisi, Siteler mah. Aygaz cad. No:21
İlgilinin Adı-Soyadı Straniero RUGGERO
İlgilinin Telefonu 0232 610 60 00
İşin Adı STAR Ege Rafineri Projesi kapsamında kamp konaklama, yemek ve personel taşıma hizmetleri
İşin Adresi Siteler Mah. Aygaz cad.   Star Rafinerisi
İşin Başlama Tarihi 01.10.2014
İşin Bitim Tarihi Devam ediyor

İŞÇİ KAMPI KURULUMU VE İŞLETİLMESİ

Aliağa PETKİM Çayağzı mevkide 200.000 metrekare alanda altyapı,100.000 metrekare konaklama ve yaşam alanlarıyla birlikte inşasını gerçekleştirdiğimiz işçi kampı yerleşkesinde;
3’er katlı 9 işçi bloğu, 1200 konteyner oda, 7.200 kişilik yatak kapasitesi,
2’şer katlı 9 formen bloğu, 144 konteyner oda, 288 kişilik yatak kapasitesi,
Tek katlı, tek yataklı 90 mühendis odası olmak üzere toplam;
1434 adet konteyner konaklama alanı oluşturulmuştur.

4500 metrekare alanda 5 adet kafeterya,market, manav,eğitim salonları,revir, internet cafe, terzi,berber, mescit ve endüstriyel makinalar ile donatılmış çamaşırhane  ünitesi ve arıtma tesisi faal hale getirilmiş olup kamp sosyal yaşantısına entegre edilmiştir.

GENEL GÖRÜNÜM

ÇAYAĞZI KAMPI SOSYAL TESİSLERİ

İŞCİ BLOKLARI

İŞCİ BLOKLARI DIŞ GÖRÜNÜM

İŞCİ BLOKLARI İÇ GÖRÜNÜM

FORMEN BLOKLARI

FORMEN BLOKLARI DIŞ GÖRÜNÜM
 

FORMEN BLOKLARI İÇ GÖRÜNÜM

MÜHENDİS BLOKLARI 

MÜHENDİS BLOKLARI DIŞ GÖRÜNÜM

MÜHENDİS BLOKLARI İÇ GÖRÜNÜM

 

ULAŞIM

Ulaşım
Proje sahası ile Çayağzı kampı arasında işçilerin taşınmasına yönelik ulaştırma yönetim planı oluşturulmuştur. Ring sistemi ile çalıştırılan sistemde; Ulaştırma koordinasyon sorumlusu, Şoförlerden sorumlu şef şoför Otobüslerİ yönlendiren bayrakçı/hareket sorumlusu çalışmaktadır. Tek yön bir kerede 31 faal araç + 3 asist araçla 06:00 - 07:00 arasında toplam da 7200 kişi taşınmaktadır. ULAŞTIRMA Proje sahası ile Çayağzı kampı arasında işçilerin taşınmasına yönelik ulaştırma yönetim planı oluşturulmuştur. Ring sistemi ile çalıştırılan sistemde; Ulaştırma koordinasyon sorumlusu, Şoförlerden sorumlu şef şoför Otobüslerİ yönlendiren bayrakçı/hareket sorumlusu çalışmaktadır. Tek yön bir kerede 31 faal araç + 3 asist araçla 06:00 - 07:00 arasında toplam da 7200 kişi taşınmaktadır.

YEMEKHANE

YEMEKHANE DIŞ GÖRÜNÜM

YEMEKHANE İÇ GÖRÜNÜM

MARKET/ KAFETERYA

MARKET

KAFETERYA

EĞİTİM SALONLARI

EĞİTİM SALONU

İlgili firması tarafından periyodik,Çalışma Mevzuatı,Hijyen,Genel İSG Eğitimi,Meslek Hastalıklarından Korunma,İlk Yardım Eğitimleri verilmektedir. 

REVİR

REVİR

1 günde 300 kişinin periyodik ve yeni işe giriş muayenelerin yapıldığı, bünyesinde Rontgen, EKG,Odiyemetri, Kan alma ünitesi, kayıt hizmetleri ve ambulansı olup 3 hemşire, 1 ATT, 1 laborant, 4 tıbbi sekreter, 1 şöför, 1 rontgen teknisyeni ve 13 doktor ile hizmet vermektedir. 

TERZİ, MANAV, BERBER

TERZİ
MANAV
BERBER

MESCİT

MESCİT

Aynı anda açık ve kapalı alanında 1.200 konaklayanımızın ibadetlerini yapma imkanı sağlanmıştır. 

ÇAMAŞIRHANE

ÇAMAŞIRHANE

Çayağzı kampında kurulumunu ve işletmesini yaptığımız çamaşır yıkama ünitesinde 290 kg kapasiteli 4 adet endüstriyel yıkama, 12 kg kapasiteli ev tipi yıkama, 200 kg kapasiteli 4 adet endüstriyel kurutma makinesi ile hizmet vermekteyiz.

Günlük olarak 1200 nevresim takımı yıkanması ve kurutulması işi, ayrıca yine günlük olarak 350 kişilik 3500 parça personel iş ve şahsi çamaşırlarının toplanması, ayıklanması, etiketlenmesi, yıkanması, kurutulması, katlanması ve dağıtılması işi yapılmaktadır. 

SU DEPOLARI VE KAZAN DAİRESİ

SU DEPOLARI

İnşası yapılan kamp alanında günlük su ihtiyacını karşılayacak 1200 metreküp soğuksu deposu ve 8000 kişinin günlük kullanımına yetecek ısı değerlerinin üretimini yaparak ihtiyacı rahatlıkla karşılayan 685 metreküp sıcak su rezervinin ısının korunarak dağıtımını sağlayan kazan dairesi oluşturulmuştur. Mevcut kapasite ve sağlanan fiziksel şartlar ile aynı anda 1000 kişinin banyo yapmasına olanak sağlanmıştır.

KAZAN DAİRESİ

 

ARITMA TESİSİ

ARITMA TESİSİ

 

 

6 adet paket arıtma ünitesinden oluşan arıtma tesisimiz 1200 metreküp atıksuyu işleme kapasitesine sahiptir. 

SOSYAL ETKİNLİKLER

BAHAR ŞENLİKLERİ

Her yıl düzenlenen bahar şenlikleri